28-01-2015

W dniu 28.01.2015 o godz. 8:54 zastęp SLOp Renault Kango, GLM Lublin OSP Międzychód wraz z pontonem został zadysponowany do poszukiwań zaginionej osoby na rzece Warcie. Do działań zadysponowane zostały też zastępy PSP Międzychód GBA i SDŁ z pontonem. Działania polegały na przeszukaniu obu brzegów rzeki z łodzi. Po 4 godzinach akcja została zakończona a poszukiwania nie przyniosły skutku. W działaniach udział brały następujące siły i środki: PSP Międzychód GBA 501-21, SDŁ 501-98, ponton 501-Ł1 oraz OSP Międzychód SLOp Renault Kango, GLM Lublin 507-53 , ponton Brig 507-Ł4 oraz 12 strażaków PSP i OSP Międzychód. Zdjęcia z akcji mogą państwo obejrzećContinue Reading…

10-01-2015

O godz 18:30 zastęp GLM Lublin OSP Międzychód wspólnie z zastępem SH 25 z JRG Międzychód został zadysponowany do uszkodzonych dachówek w centrum miasta. Zadania polegały na usunięciu uszkodzonych dachówek, zamknięciu drogi oraz kierowaniu ruchem.

15-04-2009

Jednostka OSP Międzychód została zadysponowana o godz. 19:00 przez PSK KP PSP do działań związanych z poszukiwaniem zaginionej kobiety . Działania prowadziły dwa zastępy : zastęp SLRt JRG PSP Międzychód oraz zastęp GLM OSP Międzychód.

26-02-2009

Jednostka OSP Międzychód została zadysponowana przez PSP o godz. 9:49 do miejscowego zagrożenia w m. Wielowieś zalana posesja.Działania polegały na wypompowaniu wody z zalanej piwnicy oraz posesji.

17-01-2008

O godz. 8:38 jednostka OSP została zadysponowana przez PSK KP PSP w Międzychodzie do miejscowego zagrożenia w miejscowości Międzychód Jezioro Miejskie . Działania polegały na wyciągnięciu osłabionego łabędzia i przekazaniu go służbą weterynaryjnym . Do działań została użyta łódź TEXSAS.

14-01-2008

O godz. 11:34 jednostka OSP została zadysponowana przez PSK KP PSP w Międzychodzie do miejscowego zagrożenia w miejscowości Międzychód Jezioro Miejskie . Działania polegały na usunięciu martwego łabędzia z lodu . Do działań została użyta łódź TEXSAS.

12-01-2008

O godz. 10:06 jednostka OSP została zadysponowana przez PSK KP PSP w Międzychodzie do miejscowego zagrożenia w miejscowości Międzychód Jezioro Miejskie . Działania polegały na usunięciu martwych łabędzi z lodu . Do działań została użyta łódź TEXSAS.

Dzień Strażaka

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować ludzkie życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.