17-01-2008

O godz. 8:38 jednostka OSP została zadysponowana przez PSK KP PSP w Międzychodzie do miejscowego zagrożenia w miejscowości Międzychód Jezioro Miejskie . Działania polegały na wyciągnięciu osłabionego łabędzia i przekazaniu go służbą weterynaryjnym . Do działań została użyta łódź TEXSAS.

14-01-2008

O godz. 11:34 jednostka OSP została zadysponowana przez PSK KP PSP w Międzychodzie do miejscowego zagrożenia w miejscowości Międzychód Jezioro Miejskie . Działania polegały na usunięciu martwego łabędzia z lodu . Do działań została użyta łódź TEXSAS.

12-01-2008

O godz. 10:06 jednostka OSP została zadysponowana przez PSK KP PSP w Międzychodzie do miejscowego zagrożenia w miejscowości Międzychód Jezioro Miejskie . Działania polegały na usunięciu martwych łabędzi z lodu . Do działań została użyta łódź TEXSAS.

Dzień Strażaka

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry’ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować ludzkie życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.